Comets

Valmennusaikataulu

Cometsin 2020 syyskausi | Autumn 2020 of Comets

In English

Kiitos ilmoittautumisistanne! Peruuntuneista kursseista ilmoitetaan osallistujille henkilökohtaisesti ja päivitetään verkkosivuille. Ilmoittautuminen MyClubissa on päättynyt muille kuin alkeiskursseille, mutta useilla kursseilla on vielä tilaa. Jos haluat mukaan ota yhteyttä lajivastaavaan MyClubin kuvauksessa olevaan lajin osoitteseen tai etunimi.sukunimi@comets.fi (tai info@comets.fi).

Cometsin syyskausi alkaa 6.9.2020 lähtien.

Alkeiskurssien ilmoittautumisaika myClubissa päättyy ensimmäisen kurssitunnin jälkeen kahden päivän sisään klo 23:59, jonka aikana kurssille ilmoittautumisen voi peruuttaa maksutta myClubin kautta. (Huom! Kurssilta pois jääminen ilman ilmoittautumisen peruuttamista ei mitätöi kurssilaskua.)

Lue syksyn 2020 poikkeukselliset ilmoittautumis- ja kurssien toimintaohjeet täältä.
Kurssien tarkemmat tiedot ja ilmoittautumiset Comets myClubin kautta.

Mahdolliset alennustodistukset on toimitettava näiden ohjeiden mukaisesti. 

Lajikohtaiset kysymykset voi esittää lajivastaavalle.

Kausivalmennuksesta poikkeavat kurssit:

– Fuskun lyhennetyt alkeet, parit, seuraajat, viejät
– Lindy hop boot camp parit, seuraajat, viejät
Kilpa- ja valmennusryhmät

Syyskauden 2020 aikataulu | Autumn 2020 schedule

Syyskauden kurssiaikataulu taulukkona (pdf)
Muutokset ovat mahdollisia. (Kurssiaikataulu päivitetty 12.9.2020)

Useilla tunneilla on vielä tilaa. Ilmoittaudu lajivastaavalle. Jonosta otetaan mukaan paritasapainon mukaan!
Alla merkitty, mitkä kurssit ovat oikeasti täynnä ja missä tilaa (päivitetty 10.9.):

MAANANTAI | MONDAY

Åshöjdens grundskola
17.15 Lindy hop | keskitaso, level 3 | 90 min | Laura Halttunen ja Matti Ruuskanen |120 EUR | Peruttu vähäisen osallistujamäärän johdosta / Canceled due to slight participants
17.30 West coast swing | alkeet, level 1 | 90 min | Sonja Kaita ja Joni Oksanen | 80 EUR TÄYNNÄ
19.30 West coast swing | jatkotaso, level 2 | 90 min | Annika Ahola ja Juuso Latva-Kiskola | 80 EUR TÄYNNÄ

Minervan koulu
17.30 Blues | alkeet, level 1 | 90 min | Nina Ödner ja Miila Virtanen | 80 EUR – tilaa kaikille, ilmoittaudu nina.odner at comets.fi

Pasilan koulu
18.00 Rockabilly | jatkotaso, level 2 | 90 min | Mila Auvinen ja Jarmo Soini | 40 EUR tilaa kaikille, ilmoittaudu  juha.martikainen at comets.fi
19.30 Rockabilly | alkeet, level 1 | 90 min | Nina Kuuliainen ja Juha Martikainen | 80 EUR tilaa pareille, ilmoittaudu  juha.martikainen at comets.fi

Karviaistien koulu
19.15 Lindy hop | jatkotaso, level 2 | 90 min | April Karkulahti ja Matti Ruuskanen | 80 EUR –tilaa viejille ja pareille, ilmoittaudu april.karkulahti at comets.fi

Pukinmäki iso sali
17.45 Balboa | edistyneet, level 4 | 60 min | Kati Vestman ja Ari Halinen | 100 EUR tilaa yhdelle seuraajalle ja pareille, ilmoittaudu maija.malmstrom at comets.fi
Vuoroviikoin, fortnightly 19.00 Balboa valmentajat, level 5 | 120 min | Kati Vestman ja Ari Halinen | 110 EUR TÄYNNÄ
Vuoroviikoin, fortnightly 19.00 Fusku kilpailijat, level 5 | 120 min | Kati Vestman ja Ari Halinen | 110 EUR TÄYNNÄ

TIISTAI | TUESDAY

Minervan koulu
17.30 Boogie woogie | jatkotaso, level 2 | 90 min | Tuomas Sillanpää | 120 EURPERUTTU / CANCELED

Minervan koulu
17.30 Balboa 3 | keskitaso, level 3 | 90 min | Vesa Ojala, Milla Leisso ja Tiina Pasuri | 80 EUR – tilaa pareille ja yhdelle viejälle

Pasilan koulu
17.30 Lindy hop | jatkokeskitaso, level 2-3 | 90 min | Laura Halttunen, Kim Järvi ja Miika Komu | 120 EUR –tilaa viejille ja pareille, ilmoittaudu maija.malmstrom at comets.fi

Pukinmäki isosali
Alkukausi 17.00 Bugg | jatkotaso, level 2 | 90 min | Salla Nuutinen ja Heikki Säteri | 40 EUR –tilaa viejille ja pareille, ilmoittaudu sari.iivarinen at comets.fi
Loppukausi 17.00 Bugg | keskitaso, level 3 | 90 min | Salla Nuutinen ja Heikki Säteri | 40 EUR tilaa viejille, ilmoittaudu sari.iivarinen at comets.fi
19.00 Bugg | alkeet, level 1 | 90 min | Katariina Tavilampi ja Ville Pessi | 80 EUR tilaa viejälle ja pareille, ilmoittaudu sari.iivarinen at comets.fi

Pukinmäki pieni sali
15.45 Boogie woogie juniori | kilpailja, level 5 | 75 min | Reetta Koivuniemi ja Tuomas Sillanpää | 45 EUR

Käpylän peruskoulu
17:30 West coast swing| Spice Up Your Swing – Pop&RnB / Blues levels 2-4 | 90 min | Tuomas Sillanpää | 2 x 4 kertaa, 2 x 40 EUR – tilaa viejille ja pareille, ilmoittaudu myClubissa

KESKIVIIKKO | WEDNESDAY

Minervan koulu
17.30 Fusku | jatkotaso, level 2 | 90 min | Helena Metsä ja Timo Huhtinen | 80 EURPERUTTU/CANCELED
19.30 Boogie woogie | alkeet, level 1 | 90 min | Helena Metsä ja Timo Huhtinen | 80 EUR TÄYNNÄ

Karviaistien koulu
17.30 Rock’n’roll formaatio | alkeet, level 1 | 90 min | Maria Leikola | 80 EUR tilaa, ilmoittaudu hilla.peromaa at comets.fi
19.00 Rock’n’roll formaatio | kilpailijat, level 5 | 90 min | Pirja Vitikka-Koponen ja Elina Pasanen | 80 EUR

Saksalainen koulu
17.30 West Coast Swing | kilpailijat B, level 5 | 120 min | Hanna Tuominen | 110 EUR TÄYNNÄ

Pukinmäki iso sali
17.30 Jazz roots | alkeet, level 1 | 60 min | Laura Halttunen | 100 EUR TÄYNNÄ
19.00 Jazz roots | jatko-keski, level 2-3 | 60 min | Laura Halttunen | 100 EUR  tilaa, ilmoittaudu tiiti.valonen at comets.fi
20.00 Jazz roots | jatko, level 2 | 60 min | Tiiti Valonen | 80 EUR – yhdistetty keskitasoon / combined with level 3

TORSTAI | THURSDAY

Pasilan koulu
17.30 West Coast Swing | keskitaso, level 3  | 90 min | Rake Salo, Tuomas Sillanpää ja Reetta Koivuniemi | 120 EUR TÄYNNÄ
19.00 West Coast Swing | edistyneet, level 4  | 90 min | Rake Salo, Tuomas Sillanpää ja Reetta Koivuniemi | 120 EUR TÄYNNÄ

Taivallahden koulu
19.30 Balboa | jatkotaso, level 2 | 90 min | Susanna Ritala ja Jaakko Sainio | 80 EUR – PERUTTU / CANCELED but workshops planned for autumn

Karviaistien koulu
Vuoroviikoin, fortnightly 18.00 Lindy hop | kilpailijat, level 5 | 90 min | Anna Tyutyunuk ja Masi Sáuren | 110 EUR  TÄYNNÄ
Vuoroviikoin, fortnightly 18.00 Boogie woogie | kilpailijat, level 5 | 90 min | Anna Tyutyunuk ja Masi Sáuren | 110 EUR  TÄYNNÄ
19.30 Boogie woogie | keski-edistyneet, level 3-4 | 90 min | Anna Tyutyunuk ja Masi Sáuren | 120 EUR – tilaa viejälle, ilmoittaudu helena.metsa at comets.fi

Pukinmäki iso
16.45 Bugg | kilpailijat, level 5 | 60 min | Pirjo ja Tommi Koivula | 110 EUR TÄYNNÄ
18.00 Bugg | edistyneet, level 4 | 60 min | Pirjo ja Tommi Koivula | 100 EUR – tilaa viejille ja pareille, ilmoittaudu sari.iivarinen at comets.fi
19.15 Fusku | keski-edistyneet, level 3-4 | 60 min | Pirjo ja Tommi Koivula | 100 EUR – tilaa kaikille, ilmoittaudu timo.huhtinen at comets.fi
20.30 Rockabilly | keski-edistyneet, level 3-4 | 60 min | Pirjo ja Tommi Koivula | 100 EUR tilaa kaikille, ilmoittaudu juha.martikainen at comets.fi

PERJANTAI | FRIDAY

Comets Club, iso sali
18.30 West coast swing | kilparyhmä A, comp | 120 min | Osallistujien kiertävä ohjaus | 35 EUR TÄYNNÄ

SUNNUNTAI | SUNDAY

Åshöjdens grundskola
14.00 Lindy hop | alkeet, level 1 | 90 min | Timo Huhtinen ja Helena Metsä | 80 EUR TÄYNNÄ
16.00 Collegiate shag | alkeet, level 1 | 60 min | Katharina ja Johannes Varkki | 100 EUR TÄYNNÄ
17.15 Collegiate shag | jatko, level 2 | 60 min | Katharina ja Johannes Varkki | 100 EUR tilaa pareille, ilmoittaudu helena.metsa at comets.fi
18.30 Lindy Hop | edistyneet, level 4 | 90 min | Katharina ja Johannes Varkki | 120 EUR tilaa pareille, ilmoittaudu april.karkulahti at comets.fi

Pukinmäki iso sali
17.00 Rock’n’roll tekniikka | 60 min | Niklas Hagel | 84 EUR – tilaa, ilmoittaudu hilla.peromaa at comets.fi

Pukinmäki pieni sali
17.00 Rokkinapero | 60 min | Mimosa Lingren ja Amanda Laajus | 40 EUR – TÄYNNÄ

Katso myClubista myös workshopit eri lajeista, joita on tulossa syksyn mittaan lisää!

OSOITTEET | ADDRESSES

Comets Club: Pukinmäenaukio 2, Pukinmäki
Åshöjdens grundskola, Sturenkatu 6, Alppiharju
Karviaistien koulu: Karviaistie 1, Malmi
Minervan koulu: Apollonkatu 12, Etu-Töölö
Pasilan koulu: Savonkatu 2, Pasila
Saksalainen koulu: Malminkatu 14, Kamppi
Käpylän peruskoulu, Mäkelänkatu 93, Käpylä

Valmentajiin pääset tutustumaan täältä.

Joillain kursseilla saattaa olla yksi tai kaksi poikkeavaa harjoitusaikaa tai -paikkaa. Tarkat kurssikuvaukset, harjoituspäivämäärät ja ilmoittautuminen: Comets myClub ja kilparyhmistä täältä.

Ilmoittautuminen kursseille alkoi porrastetusti 17.8.2020 ja useimmille kursseille päättyi 31.8. lukuun ottamatta kisaryhmiä ja kursseja, joihin on auditio sekä alkeiskursseja.

klo 21.00 klo 21.15 klo 21.30
lajit Boogie woogie
Rockabilly
Rock’n’roll
Rock’n’roll formaatio
Lindy hop
Balboa
Blues
Collegiate shag
Juniorit
West coast swing
Bugg
Fusku
Jazz roots

In English

Autumn 2020 of Comets

Thank you for your registrations! If the course will be canceled due to too few participants, you will be informed by email. We will update website as soon as decisions made. Registration to the beginners course is still possible in MyClub. To others please contact responsible of the training committee. Their contact information is in the course description in MyClub or website above firstname.lastname@comets.fi

Comets autumn season starts at 6.9.2020. Registration started at 17.8. and to most courses finished 31.8.2020, except to the basic courses registration is open 2 days after the first lesson.

Please read the exceptional registration instructions for the autumn 2020 courses here.

Registration to the basic courses ends after 2 days from the first lesson. In this two days period you can cancel your registration free of charge. If one should not cancel registration without participating the course he/she is obligated to pay the course fee.

More information and registration as well as the canceling participation is done via Comets myClub.

Start of the registration can be seen below:

21.00 o’clock 21.15 o’clock 21.30 o’clock
Boogie woogie
Rockabilly
Rock’n’roll
Rock’n’roll formation
Lindy hop
Balboa
Blues
Collegiate shag
Juniorirs
West coast swing
Bugg
Fusku
Jazz roots

Discounts. 

Questions can be sent by e-mail to resposible for the course (lajivastaava). firstname.lastname(at)comets.fi

Deviant courses:

Fusku shortened beginners: couples, followers, leaders

Lindy hop boot camp: couples, followers, leaders

Competition and coaching groups

Autumn 2020 schedule

Changes are possible

Some courses might have one or two deviant time or place for lessons. More information and specific details of the courses can be found from Comets myClub.