Comets

Cometsin kevätkausi 2022 | Spring Season

Cometsin kevätkausi 2022 | Spring Season

On marraskuu 28, 2021, Posted by , In Tanssiopetus,tiedotteet, With No Comments
Cometsin kevätkausi alkaa 9.1.2022. Ilmoittautuminen kursseille on käynnissä 15.12.2021-3.1.2022.
Rock’n’Swing Dance Club Comets ry on Suomen suurin tanssiurheiluseura. Yhdistyksen tarkoituksena on edistää ja kehittää tanssikulttuuria, -liikuntaa ja -urheilua, erityisesti swing-tyyppisissä paritanssilajeissa pääkaupunkiseudulla. Cometsin tunneilla tanssivat kaikki aloittelijoista huippu-urheilijoihin ja lapsesta eläkevuosiaan viettäviin, niin parin kanssa, soolona kuin muodostelmassa.
Lajimme ovat:
Balboa
Blues
Boogie woogie
Bugg
Collegiate shag
Fusku
Jazz roots
Lindy hop
Rockabilly
Rock’n’roll formaatio
West coast swing
Lisäksi kursseja lapsille.
Tanssiseuran toiminta perustuu vapaaehtoisten innostukseen! Cometsilla on vuosittain noin sata vapaaehtoista aktiivia, jotka toimivat niin seuravalmentajina, yhdistyksen hallinnossa, tapahtumien järjestämisessä kuin viestinnässä.
Kevätkauden 2022 kurssit
Kevään kaikki pitkät kausikurssit löydät valmennusaikataulusta sivuiltamme joulukuun alussa. Voit tutustua kurssikuvauksiin tarkemmin (kaikki kevään kurssit MyClubissa viim. 12.12.): https://comets.myclub.fi/flow/events/public
Ilmoittautuminen ja jäsenyys
Ilmoittautuminen on auki 15.12.2021-3.1.2022 ja kurssit alkavat 9.1.2022. Ilmoittaudu kursseillemme jäsenrekisterissämme myClubissa (comets.myclub.fi). Samalla rekisteröidyt jäseneksi kuluvalle kalenterivuodelle. Jäsenmaksu 25 euroa vuonna 2022 laskutetaan kevään aikana.
Koronaohjeet ja toimintatavat kevään kursseilla päivittyvät tänne lähempänä.
Alkeiskurssien ilmoittautuminen menee kiinni 3 päivää ennen kurssin alkamista. Tämän jälkeen ilmoittautuminen on sitova jos sitä ei ole peruttu. Jos kurssilla on tilaa, voi sille ilmoittautua virallisen ilmoittautumisajan päätyttyä.
Hiihtoloma viikko 8, 21.2.-27.2.2022, ei opetusta.
Lisätietoa
* info@comets.fi
Lämpimästi tervetuloa Cometsin tunneille ja meidän seuran toimintaan!
Cometsin arvot:
Hauskuus ja iloisuus | Yhteisöllisyys | Kehittyminen | Yhdenvertaisuus
Comets’ Spring season and courses begin on January 9th. Registration 15.12.2021-3.1.2022.
Rock’n’Swing Dance Club Comets is the biggest dance sport association in Finland. The aim of the association is to promote and develop dance culture and sports, especially in swing styles in the capital area. In the classes of Comets are welcome to dance all from beginners to top athletes in all ages and in couples or as solo.
Our dances are:
Balboa
Blues
Boogie woogie
Bugg
Collegiate shag
Fusku
Jazz roots
Lindy hop
Rockabilly
Rock’n’roll formation
West coast swing
Also courses for children.
The activities of our dance society are based on volunteering! Comets has yearly about one hundred enthusiast volunteers acting as trainers, event organisers and in administration or communications.

Courses spring 2022
Spring season courses you can find at the schedule (after December 4th): https://www.comets.fi/tule-tanssimaan/aikataulu/
The course descriptions (after December 12th):
https://comets.myclub.fi/flow/events/public

Registration and membership
The registration is open 15.12.2021-3.1.2022 and courses start on 9.1. Register at our members’ database myClub. By registering to the course you register also as a member for this year (25 euros 2022). The membership fee is charged later in Spring.

More information:
info@comets.fi
Comets values
Fun & Joy | Community | Development | Equality
Comments are closed.